Skip links

CNC HIZLI TEL KESİM MAKİNESİ

Diğer Ürünlerimiz
Bizimle İletişime Geçin

+90 (224) 246 60 60

İrtibat

info@murtechmachine.com

E-Posta Adresimiz

export@murtechmachine.com

E-Posta Adresimiz

Güneştepe Mah. 1. Yalıçiftlik Sk. Yalıkent Sitesi C No:48A OSMANGAZİ/BURSA

Adresimiz

RAPIDE S-40 CNC Taş Yünü ve Poliüretan Kesim Makinesi

RAPIDE S-40, dayanıklı ve güçlü yapısıyla öne çıkan yenilikçi özelliklerle tasarlanmış bir kesim makinedir. 8 bölmeli vakum sistemi ve ses izolasyonu ile işyerinizde verimli ve sessiz bir çalışma ortamı sağlar. Otomatik kontrol uyarıcıları sayesinde iş süreçlerinizi etkin bir şekilde yönetmenizi sağlar.

İşlediği Malzemeler:

  • Taş yünü ve Cam yünü
  • Expande Polistiren (EPS)
  • Extrüde Polistiren (XPS)
  • Sünger ve Söve
  • Polietilen
  • Sandviç Panel
  • Poliropilen
  • Cellular Glass (Foam Glass)
  • Havalandırma ve izolasyon borusu

Teknik Özellikler

Özellik Açıklama
Motor Türü
Spindle Motor
Motor Hızı
Max. 6000 devir
Ana Kasa
Uzunluk:600mm/Genişlik:2300mm/Yükseklik:3000mm
Alt Tabla
600mm/Genişlik:2300mm/Yükseklik:3000mm
Makinenin Ağırlığı
650 KG
Toplam Güç
5.5Kw 230V, 380V, 50Hz
Hassasiyet
±0.5 mm
Toz Emme Vakum
2000m3
Tel Gergi Sistemi
Pnömatik 2.5 Bar
Telin Dönüş Hızı
2860 rpm
Kesme Hızı
0-10m/dak
Kesici Motor
Arel 3Kw
Alt Tabla Tipi
Konveyör
Max. Ürün Boyutu
6000x1300x2000

Detaylı Bilgiler

RAPIDES40 taş yünü kesim makinesi, sert levhaları istenilen boyutlarda ve şekillerde kesmek için tasarlanmıştır.

Bilgisayarlı sayısal kontrol (CNC) teknolojisi ile entegre çalışan bu makine özel olarak programlanabilir ve hassas kesimler yapar. Kontrollerinizi sağlamak ve çalışmanızı sabit kılmak için bilgisayar arayüzü üzerinden ayarladığınız komutlar makineye yönlendirilir.Belirlediğiniz tüm özelliklere göre hassas ve hızlı davranarak verimli ürün çıktısı gerçekleştirir.

Makine tungsten agresif tel aracılığıyla malzeme kesim işlemini gerçekleştirir. Bu kesim esnasında malzemenize uygun hız, derinlik ve hassasiyet gibi gereksinimleri programlanmış bir şekilde ayarlar.(Telin belirlenen boyutu dışında opsiyonel olarak tel boyunu ayarlayabilirsiniz.)

Makine, taş yünü kesimi yapmanın yanı sıra, poliüretan, sünger, EPS, XPS, cam yünü vb. birçok çeşitli malzemeyi kesebilir. Bu malzemeler dışında kesimini yaptığı daha bir çok malzeme bulunuabilir. (Bu malzemeler müşterilerimize göre farklılık göstereceğinden firmamız tarafından gönderilen numune malzeme testi aşamasıyla müşterilerimize uygun malzeme kesimi çözümleri sunmak için revizasyon uygulanabilecek uygun bir makine olduğunu belirtmek isteriz.)

RAPIDES40 Hızlı tel taş yünü kesim makinesi, kontrol uyarıcı otomatik sistemleri sayesinde, kesim işlemi tamamlandığında ve tel koptuğunda direk ikaz lambalarını çalıştırarak iş sürecinizi kontrol altında tutmanıza olanak sağlar. Ayrıca telin gergi sisteminide otomatik olarak kendisi ayarlar.

Dört adet fiber kaplı ve çift kanallı kasnakları sayesinde dayanıklı bir yapısı bulunan makine, çalıştığında çıkan gürültünün engellenmesi adına ses izolasyonu ile korunur. Bu nedenle sessiz çalışır.

Otomasyon teknolojisi ile donatılan RAPIDES40 taş yünü kesim makinesi, operatör müdahalesini azaltır ve malzeme keserken hata payını en aza indirmenize yardımcı olur.

Bu makine ile kesimini yapmak istediğiniz malzemeyi bloklar halinde üst üste yerleştirebilir, aynı anda bir veya birkaç blok ile işlem yapabilirsiniz. Uzun tabla ölçüsü sayesinde de kesimin bitişine kadar arkasına tekrar bir blok yerleştirerek işlemlerinizi az zamanda çok iş yaparak çözebilirsiniz.

RAPIDES40 hızlı tel taş yünü kesim makinesi ile çeşitli ürünler ortaya koyabilirsiniz.Poliüretan köpük, sünger, EPS, XPS gibi polistiren yapıları ve sert malzemeleri levhalar haline dönüştürebilir ve çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanabilirsiniz.

İnşaat, Isı ve Yalıtım:

Taş yünü ve poliüretan vb. kesiminden elde ettiğiniz ürünleri ses ve ısı yalıtımı için kullanabilirsiniz. Farklı ölçülerde ve boylarda kesim modelleri üreterek bunları panel haline getirip yalıtım paneli olarak kullanabilirsiniz.

Ambalaj:

Aynı zamanda günümüzde bir çok ürün, malzeme, parça vb. eşyaların korunması için kullanılan ambalajların yapımında özel şekillerde ve boyutlarda ambalaj malzemeleri üretebilirsiniz.

Mobilya:

Mobilya sektörünün olmazsa olmazı haline gelen bu malzemeler, koltuk, sandalye ve aklınıza gelebilecek her türlü mobilya parçası için uygun şekillere dönüştürülerek biçimlendirilir ve farklı formlar için kullanılır.

Otomotiv:

Otomotiv sektöründede adından bahsettiren poliüretandan yapılmış bir çok üretim modeli bulunuyor. Örneğin; koltuk dolgusu, araç içi panel parçaları gibi daha bir çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Mimari ve Prototipleme:

Poliüretan malzemeden kesilerek elde edilen levhalar endüstriyel tasarımda modelleme ve prototip aşamasında da kullanıma elverişli bir malzemedir.

RAPIDES40, malzemelerinizi esnek ve geniş bir alanda kullanabileceğiniz kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Aynı zamanda özelleştirilmiş çözümler sunarak kesebildiği malzemelerin dışına çıkarak daha farklı malzeme türlerinin üretimi için özelleştirilmeye uygundur.