Skip links

CNC HIZLI TEL KESİM MAKİNESİ

Diğer Ürünlerimiz
Bizimle İletişime Geçin

+90 (224) 246 60 60

İrtibat

info@murtechmachine.com

E-Posta Adresimiz

export@murtechmachine.com

E-Posta Adresimiz

Güneştepe Mah. 1. Yalıçiftlik Sk. Yalıkent Sitesi C No:48A OSMANGAZİ/BURSA

Adresimiz

RAPIDE X-60 CNC Taş Yünü ve Poliüretan Kesim Makinesi

RAPIDE X-60, birden fazla fazla bloklar eklenerek üst üste yerleştirme imkanı sunan geniş ve uzun tabla ölçüsüne sahip bir makinedir.Esnek tasarımı ve çeşitli malzemeleri kesme yetenekleri sayesinde iş süreçlerinizi etkin bir şekilde yönetmenizi sağlar.

İşlediği Malzemeler:

  • Taş yünü ve Cam yünü
  • Expande Polistiren (EPS)
  • Extrüde Polistiren (XPS)
  • Sünger ve Söve
  • Polietilen
  • Sandviç Panel
  • Poliropilen
  • Cellular Glass (Foam Glass)
  • Havalandırma ve izolasyon borusu

Teknik Özellikler

Özellik Açıklama
Motor Türü
Spindle Motor
Motor Hızı
Max. 6000 devir
Ana Kasa
Uzunluk:600mm/Genişlik:2300mm/Yükseklik:3000mm
Alt Tabla
600mm/Genişlik:2300mm/Yükseklik:3000mm
Makinenin Ağırlığı
650 KG
Toplam Güç
5.5Kw 230V, 380V, 50Hz
Hassasiyet
±0.5 mm
Toz Emme Vakum
2000m3
Tel Gergi Sistemi
Pnömatik 2.5 Bar
Telin Dönüş Hızı
2860 rpm
Kesme Hızı
0-10m/dak
Kesici Motor
Arel 3Kw
Alt Tabla Tipi
Konveyör
Max. Ürün Boyutu
6000x1300x2000

Detaylı Bilgiler

RAPIDEX60 LONG, isminden anlaşılacağı üzere diğer makinelerimize kıyasla daha uzun tabla ölçüsüne sahip bir üründür. Endüstri ve yapı sektörü için tasarlanan bu makine, taş yünü kesimi, poliüretan kesimi ve sünger gibi çeşitli kesim işleriniz için tercih edebileceğiniz uzun ömürlü bir makinedir.

Özel olarak programlayabileceğiniz CNC (Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) teknolojisi sayesinde yüksek hassasiyet gerektiren ve tekrar eden kesim işlemlerinde üstün performans sağlar.

RAPIDEX60 Taş yünü kesim makinesi, uygun kesim işlemleri yapabilmek için hassas sensörler aracılığıyla birlikte çalışır ve bilgisayar arayüzünden komut verdiğiniz belirlenmiş ölçüleri istediğiniz aksiyonda işler.Bu sayede kesim işlemlerini, tablanın üzerine yerleştirdiğiniz malzemenin boyuna, türüne ve gerekli olabilecek hız, derinlik, hassasiyet gibi özelliklere uyarlanmış bir şekilde yapar.

Makine, taş yünü kesimi yapmanın yanı sıra poliüretan, sünger, EPS, XPS, cam yünü vb. birçok çeşitli malzemeyi kesebilecek şekilde donatılmıştır.Bununla sınırlı kalmayıp kesimini yapmak istediğiniz herhangi bir malzemeye uygunluk göstermesini istediğiniz takdirde eklemeli imalat teknolojimizi devreye alarak makine üzerinde değişiklikler sağlanarak kesimini yapmak istediğiniz malzemeye uygun hale getirilir.

Makinenin otomatik sistemleri sayesinde, kesim işleminiz esnasında makineyi durdurabilir ve başlatabilirsiniz. Aynı zamanda makine içinde barındırdığı pnomatik bar ayarı sayesinde tel gergisi otomatik olarak ayarlar.Üfleme sistemi ile birlikte çalışarak tel soğutma ve temizleme işlemini de otomatik olarak kendisi yapar.

RAPIDEX60 Taş yünü kesim makinesi, 4 adet fiber kaplı çift kanallı kasnaklara sahiptir. Bu özellik makineye dayanıklılık açısından destek sağlar. Kasnaklardan gelen sesi engellemek için de kasnakları koruyan ses izolasyon sistemi sayesinde makine kesim esnasında çıkan sesi minimize eder.

Makinede kullanılan telin yapısı tungsten olup agresif kesici olarak malzemeleri keser.

Diğer taş yünü kesim makinelerine kıyasla en iyi otomasyon sistemlerine sahiptir ve operatör müdahalesini en aza indirerek maliyet kalemlerinizi düşürmek için tercih edebileceğiniz en iyi kesim seçeneklerine sahiptir.

RAPIDEX60 LONG çok yönlü ve esnek bir makine olduğu için çeşitli malzemelerin kesiminde son derece yetenekli olup sizi yapmak istediklerinizle özgür kılma konusunda son derece yeteneklidir.

Başta taş yünü olmak üzere endüstri ve yapı ve inşaat sektörlerinde binaların dış cephelerini, çatıları, iç bölmeleri ve zeminleri vb. alanlarda ısı yalıtımını sağlamak için tercih edilir. Isıyı kontrol altında tutan taş yünü enerji verimliliğine katkı sağlar ve ısı kaybını önler.

Endüstriyel uygulamalarda enerji üretim ve petrokimya endüstrisinde yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

Taş yününden kesilerek elde edilen ürünler ısı yalıtımında önemli bir rol oynamanın dışında havalandırma ve iklimlendirme(HVAC) sistemlerinde kullanılan boruların ve kanalların yalıtımı için de kullanılır.

Taş yünü, yüksek sıcaklıklara dayanıklı bir madde olduğu için binalarda yangın riskini en aza indirmek için çokça tercih edilir.Bunun yanında iş güvenliğini arttıran taş yünü boru hatları, kazanlar, tanklar ve diğer endüstriyel ekipmanların izolasyonunda kullanılarak ısı kontrolünü sağlar.

Taş yünü kesim makineleri ile taş yünü levhaları, plakları ve taş yününden oluşan her bir iş parçasını keserek elde edeceğiniz ürünleri geniş bir uygulama alanında kullanabilirsiniz.