Skip links

Yedek Parça & Sarf Malzemeleri

Poliüretan Kaplı Alüminyum Kasnak

Poliüretan, endüstriyel uygulamalarda sıkça kullanılan bir maddedir. Esneklik, dayanıklılık, kimyasal direnç, aşınma direnci, ısı -yağ direnci ve esnek koruma gibi çok çeşitli fiziksel özellikleri vardır. Bu nedenle birçok uygulamada koruyucu bir görev üstlenerek çeşitli iş parçalarının kaplamasında kullanılan bir malzemedir.

Poliüretan kaplı kasnaklar kullanarak, konveyör sistemleri, matbaa ve ambalaj, otomasyon ve endüstriyel makineler ve gıda endüstrisindeki uygulamalarınızda kullanabilir, süreçlerinizi kolaylaştırabilir ve üretimini yapmış olduğunuz makinelerin sağlamlığından emin olabilirsiniz.

Agresif, Hızlı Kesim Teli

Hızlı Tel, endüstriyel kesme işlemlerinde kullanılan özel bir teldir.Ayrıca metal, cam, taş gibi sert malzemeleri kesmek için kullanılan ince bir yapıya sahiptir. Hızlı tel, yüksek hızlarda dönerek ve titreşim hareketleri yaparak kesim işlemlerinizi gerçekleştirmenize yarayan endüstriyel bir iş parçasıdır.

Poliüretan kesim teli olarak kullanabileceğiniz hızlı tellerimiz, malzemelerinizi kullanıldıkları alana ve ihtiyacınıza göre işlemeye alır.

Aynı zamanda bu hızlı teli, strafor kesim teli olarak da kullanabilirsiniz.Özellikle XPS gibi hafif, sert ve köpük malzemelerin kesimi için uygun olan hızlı tellerden ambalaj malzemesi ve izolasyon gibi uygulamalar için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yine bu teli hızlı taş yünü kesim teli şeklinde değerlendirerek, ısı yalıtımı vb. kesim işlemleriniz için tercih edebilirsiniz. Endüstriyel üretim süreçlerinde hassas kesimler yaparak malzemelerinizin kalitesini arttırabilir, hızlı kesim tellerimizi kullanarak poliüretan kesim, taş yünü kesim ve sünger kesim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sıcak Tel, Titanyum Kesim Teli

Bildiğiniz üzere kimyada Titatnyum, “Ti” sembolü ile gösterilen, atom numarası 22 olarak bilinen geçiş elementlerinden biridir. Bu element, gümüş renkli, düşük yoğunluklu ve yüksek mukavemete sahip dayanıklı ve parlak bir elementtir. Bu nedenle kullanım alanları oldukça fazladır. Sıcak tel üretiminde kullanılan Titanyum elementinin bilinen bazı fiziksel özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

1.Yüksek erime noktasına sahiptirler. Bu nedenle ateşe dayanıklı bir metal olarak kullanışlı hale getirilmek için uygundur.
2.Paramanyetik (Normalin dışında bir manyetik davranış gösterebilen) bir elementtir.Bu sayede Titanyumu diğer metallere kıyasla oldukça düşük termal iletkenliğe sahip olarak düşünebilirsiniz.
3.Süper iletken olarak bilinir.Bu özelliği sayesinde ise bir telden geçen elektrik akımını direnç olmadan akmasını sağlar ve bu durum enerji kaybını en aza indirir. Aynı zamanda telin iletkenliğini maksimize eder.
4.Yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Bu nedenle Titanyum elementi endüstriyel uygulamalarda termal direnç gözterebilme özelliğinden dolayı çeşitli uygulamalarda kullanılır.

Tüm bu özelliklerinden yararlanılark Titanyumun tel haline getirilmesi, farklı endüstrilerde daha esnek kullanım sağlar.

Nikrom (Nikel-Krom) Sıcak Tel

Paslanmaz çelik tel olarak da bilinen, krom nikel tel, çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılan dayanıklı ve korozyona karşı dirençli bir malzemedir.

Bu malzemelerin içerdiği Nikel, kimyasal geçiş elementlerindendir. Gümüş- beyaz renkte olup güçlü bir alaşım elementidir. Metalik özellik gösteren bu element, yüksek mukavemet, dayanıklılık ve korozyona karşı dirençlidir.

Nikel elementi oksitlenme direnci sayesinde bozuk paranın yapımında ve kimyasal gereçlerin yapımında kullanılmakla birlikte, paslanmaz çelik, mıknatıs ve özel alaşımların oluşumunda kullanılan bir elementtir. Aynı zamanda cama yeşil renk özelliği verebilir ve dekoratif gümüş yerine de kullanılabilir.

Krom ise parlak ve yansıtıcı özellikte olup, metalik bir elementtir. Çok serttir ve erime noktası 1857 °C’dir. Bu özellikleri sayesinde metallere sertlik ve dayanıklılık kazandırır. Sanayi sektöründe iş parçalarının hareket ettiği yataklar içerisinde bulunduğundan aşınmaya da engel olur.

Aynı zamanda krom, nikel elementi ile birlikte paslanmaz çeliklerdendir. Bu özelliğini baz alacak olursak sıcak krom nikel tellerin de paslanmaz özellikte olduğunu söyleyebiliriz.