top of page

Strafor Kesim Makinesi Ne İşe Yarar?

Güncelleme tarihi: 8 Mar

Strafor Kesim Makinesi ısıtma teli yardımı ile strafora istenilen şeklin verilmesine yardımcı olan makinelerden

Bursa Murtech Makine CNC Strafor Kesim Makinesi
Strafor Kesim Makinesi

bir tanesidir. Farklı yoğunlukları olan bu makinelerde ısıtma telinin sıcaklıkları da doğrudan ayarlanabilmektedir. Uygun sıcaklık kesimin son derece kusursuz olması sebebi ile ayarlanmaktadır. Elektrik telleri bu makinelerde genel olarak kırmızı değildir. Hafif kırmızı bu makineler için uygun olan renklerden bir tanesidir. Şayet tel çok kırmızı ise kesim işlemi de başarılı bir şekilde yapılmayacak demektir. Tek sıcaklığının yüksek olması sebebi ile özellikle yanıcı ve patlayıcı malzemelerden uzak tutmak gerekir. Kesim yaparken aynı zamanda çeşitli güvenlik önlemleri alınmalıdır. İş eldiveni giymeye özen gösterilmelidir.


Strafor Kesim Makinesi Gerekli Mi?

Strafor Kesim Makinesi özellikle inşaat malzemesi imal eden firmalar için son derece gerekli olmaktadır. Kesim işleminin tamamlanması sonrasında güç değerinin kesilmesi gerekir. Havalandırılan ortamlarda kesim işleminin yapılması daha sağlıklı olacaktır. Lazer yerine bu makinelerde sıcak tel içerisinden geçen bir akım kullanılmaktadır. Tel içinde bulunan özel direnç teli sayesinde köpük erimekte ya da buharlaşmaktadır. Bu sayede hassas ve kolay bir şekilde malzemeye istenilen şekil verilmektedir. Farklı malzemeler kullanılarak imal edilen bu makinelerde kolay bir şekilde şekil verme işlemi yapılmaktadır. İşinizi kolaylaştıracak olan bu makineler deri, karbon ve paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. Sizler için uygun çözümler sunan bu makineler ile büyük kolaylıklar elde edebilirsiniz. Makinelerin kullanımı son derece basit olmakla birlikte uygun bir bilgisayar sistemi ile ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.


Strafor Kesim Makinesi Şekil Vermeyi Kolay Hale Getiriyor

Düşük enerji kullanımı gibi çeşitli alternatifleri olan Strafor kesim makinesi süreci daha kolay hale getirmektedir. Köpüğün yüksek bir darbe emme özelliği bulunmaktadır. Ağırlığının 1000 kat daha fazlasını destekleyen bu makineler modern dünyada pek çok farklı rolü de üstlenmiş durumda yer almaktadır. Kolay kullanımı, farklı ve pratik şekil verme alternatifleri ile sizler de bu makineleri firmamızdan uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Teller yardımı ile kolay bir şekilde kesim işlemini yapabilen bu makineler günlük hayatı daha kolay getirecektir.


bottom of page