top of page

Strafor Kesim Makinesi Köpük Kesiciler

Strafor Kesim Makinesi diğer adı ile köpük kesiciler strafor adı verilen malzemelerin kesilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Polistiren ayarında olan köpüklerin ve diğer malzemelerin kesilmesi için kullanılan bu elektrikli alet üzerinde krom ve titanyum malzemelerden imal edilen çeşitli parçalar bulunmaktadır. Paslanmaz çelikten imal edilmiş ince, gergin teller ve aynı zamanda kalın teller de bulunmaktadır. Kesilecek olan malzemelerin hızlı ve pratik bir şekilde kesilmesi amacı ile tellere ısı gelmektedir. Temas öncesinde bu ısı buharlaşmaktadır. Sıcak bıçak adı verilen bu teller çeşitli malzemelerin daha pratik bir şekilde kesilmesine de imkan tanımaktadır.

Strafor Kesim Makinesi Tercih Edilme Sebepleri

Strafor Kesim Makinesi ana özellikleri bakımından donanımlı makinelerden bir tanesidir. Strafor gibi polistiren malzemelerin kesilmesi amacı ile kullanılan bu makinelerin esnekliği, hareketliliği ve aynı zamanda hafifliği bakımından sağlamış olduğu çeşitli avantajlar da bulunmaktadır. Mükemmel bir şekilde kesim işleminin yerine getirilmesi amacı ile çelik tel sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün bu makineler de üstün özellikler ile donatılmaya başlanmış ve kullanım alanlarında da artış meydana gelmiştir. Optimum yükseklikte ve performansta bulunan bu makineler aynı zamanda mineral yün, taş yünü ve köpüklü cam gibi farklı maddeleri kesebilen farklı versiyonları da bulunmaktadır.

Strafor Kesim Makinesi Kullanım Alanları

Strafor Kesim Makinesi modern teknolojiye sahip olan makinelerden sadece bir tanesidir. Karmaşık bir şekli daha straforun kolay bir şekilde almasına yardımcı ola n bu makineler diğer tekniklere göre son derece ekonomik bir süreç sunmaktadır. Hızlı olmaları en büyük avantajları olmakla birlikte makinelerin çeşitli kullanım alanları da bulunmaktadır. Sıcak telin yer aldığı bu makineler CNC köpük kesimi, logo, ekran mektubu, grafik, tabela, iç ve dış mekan reklamları için etiketlerin oluşturulması, dekor ekipmanlarına şekil verilmesi, tiyatro ve sinema dekorasyonları gibi çeşitli amaçlara hizmet ederken inşaat sektörünün de olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Sizler de firmamızdan Strafor Kesim Makinesi özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi alabilir ve hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.

bottom of page