top of page

Stopiyer Kesim Makinesi

Ham petrol kullanılarak imal edilen sentetik bir malzeme olan stopiyer yağ kısmında elde edilmektedir. Rafine edilmesi sonrasında açığa küçük top şeklinde parçalar çıkmaktadır. Bu topların iç kısımlarına buhar verilmesi sonucunda toplar şişmekte ve birbirlerine yapışmaktadır. Yalıtım ve paketleme gibi çeşitli amaçlarda kullanılan bu malzemeye şekil verilmesi amacı ile kullanılan makinelere Stopiyer Kesim Makinesi adı verilmektedir. İki tuğla arasına, çatıya ve iç duvarlara yalıtım amacı ile yerleştirilen bu maddenin pek çok kullanım alanı bulunduğundan dolayı makineler de büyük kolaylıklar elde etmenize yardımcı olmaktadır. İç cephelerde kullanılan bu malzemelerin imalatında kullanılan makineler farklı teknik özelliklere sahiptir.

Stopiyer Kesim Makinesi Özellikleri

Stopiyer Kesim Makinesi farklı ebatlardan oluşmaktadır. Tabla ölçüleri de farklılık gösteren bu makinelerin dikey ve yatay kollarda farklı blok kapasiteleri bulunmaktadır. Bağlanabilir tel kapasiteleri de farklılık gösteren bu makinelerin enerji tüketimlerinin düşük olması büyük avantaj sunmaktadır. Sıcak tel ile bilgisayar kontrollü olarak bu işlemin yapılmasına imkan tanıyan makineler 2D


olarak ürünleri kesebilirler. Ana gövdede demir ve alüminyum maddeler kullanılmaktadır. Elektrostatik boyalı olmalarının yapı sıra ileri geri ve aşağı yukarı yönlü olarak hareket edebilmektedir. Hassas vidaları, hareket step motorları ve çeşitli parçalardan oluşan bu makineler dekorasyon sektörünün eli ayağı konumunda yer almaktadır. Çeşitli amaçlar ile kullanılan bu malzemelerin hazırlanması amacı ile büyük işlevi olan makinelerin her biri üstün özellikler ile donatılmıştır.

Stopiyer Kesim MakinesiStopiyer Kesim Makinesi Fiyatları

Stopiyer Kesim Makinesi fiyatları incelendiğinde karşımıza farklı fiyatlar çıkmaktadır. Bu durumun elbette ki pek çok sebebi vardır. Her marka kendine bir fiyat politikası belirlemiştir. Aynı zamanda bu ürünlerin kendine has özellikleri ve kapasiteleri bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte CNC tezgahlarında kesim işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bilgisayar destekli olan yapılan kesim işleminden farklı şekiller de elde edilmektedir. Sizler de firmamız ile iletişime geçerek fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz. Stopiyer kesilmesi amacı ile özel olarak imal edilen bu makinelerin teknik özelliklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

bottom of page